Kurumsal


Eps Mantolama

Eps Mantolama

EPS yalıtım levhaları 50 cm x l00cm ebatında, 10 kg/m3 ile 30 kg/m3 arasında bloklar halinde üretilmektedir. Levhalar polistren blokları kesmek suretiyle üretildiğinden, standart ölçülerin dışında istenilen ölçülerde de kesilebilmektedir. Bu özellikler de ısı yalıtım levhalarına, çok amaçlı kullanılabilen ürün özelliği kazandırmaktadır.

Kullanım Alanları

 Dış duvarların ısı yalıtımında (Mantolamada)
 Yalı Baskı (Siding) uygulaması altında,
 Binalarda eğimli ve teras çatıların ve teras bahçelerin ısı yalıtımında
 Binalarda döşemelerin ısı yalıtımında
 Binalarda çıkmaların ısı yalıtımında
 Binalarda tavanların ısı yalıtımında
 Binalarda yüzer döşemelerde darbe sesi yalıtımında Soğuk hava depolarının ısı yalıtımında
 Dilatasyon derzlerinde
 Asmolen yapımında
 Gevşek zeminlerde dolgu yapılarak zemin mukavemetini artırmak amacıyla
 Boru, tank, depo yalıtımında, binalarda diğer amaçlarla kullanılır.

Stok ve Muhafaza Koşulları

Malzemeler mümkünse kapalı bir ortamda, sudan korunmuş az eğimli yerlerde, aynı hizada ahşap takozlar üzerine istıflenmelidır. Panel paketleri üst üste konulmamalıdır.
Açık ortamda istiflenecek ise, sudan korumak için hava akımını kesmeyecek ve havuz oluşturmayacak şekilde naylon veya branda örtülmelidir. Levhalar sudan korunduğu gibi güneşten de korunmalıdır.
Malzemeler paketler halinde; şantiye sahasına veya çatıya alınırken mümkünse vinç kullanılmalıdır. Palet ebat ve boyları değişiklik gösterdiğinden uygun forklift veya vinç seçilmelidir.
Paletler vinçle taşınacak ise, kesinlikle çelik veya zincir halat kullanılmamalı, yassı halatlar (naylon, kenevir, ipek) tercih edilmelidir. Halatlann geldigi yerlere ahşap takozlar konularak kenarları korunmuş olmalıdır. Takozların paletlerden 3.5 cm taşması gerekmektedir. Forklift kullanılacak ise; palet uzunluğu 6 m üzerindeyse geniş çatallı forklift kullanılmalıdır.