Kurumsal


Çelik Çatı İmalatı

Çelik Çatı İmalatı

Çelik Çatı İmalatı

Çelik Çatı

 

Türkiye ve Dünya’da her türlü şart ve zeminde Çelik Çatı İmalatı yapıyoruz. Çelik Çatı, Uzay Çatı, Kafes Çatı, Kenet Çatı, Sundurma Çelik Çatılar, Kombine Çelik Çatılar, Beşik tipi Çelik Çatılar, Mansard Çelik Çatılar, Şet Çelik Çatılar, Fabrika Çatıları, Fenerli Çelik Çatılar, Kule Tipi Çelik Çatılar diye listeleyebileceğimiz her türlü çelik çatı imalatımız ve montajımız mevcuttur. Ayrıca her türlü yapının veya binanın üzerini kapatabilme kabiliyeti ve tecrübesine sahibiz.

 

 

 

Çelik Çatı Sistemleri

 

Çelik Çatı Modelleri, Çeşitleri, Tipleri

 

Çelik Konstrüksiyon Çatı: Çelik konstrüksiyon çatılar üretiyoruz. Her şart ve koşulda, her ve şart ve koşula uygun çelik çatı projelerimiz bulunmaktadır.

 

Demir Çatı – Metal Çatı: Demir çatı veya metal çatı diye de anılabilen esasen çelik çatılar üretiyor ve montajını yapıyoruz.

Uzay Çatı Sistemleri: Uzay çelik çatı denilen sistemi genellikle; aquapark, sanayi siteleri, spor tesisi, fuar alanları, sergiler, fabrika, depo veya depolama alanları, stadyum ve otoparklarda kullanılır. Uzay çelik çatılar ağ görünümüne sahip değişik ve şık görünümleriyle dikkat çekici özelliğe sahiptirler.

 Beşik Çelik Çatı: Beşik çatılar genellikle çatı katı bulunan binalarda kullanılır. Eğimlik açısı sayesinde istenilen yükseklik verilebilir ve çatı altında istenilen yaşam alanı veya depolama alanı sağlanabilir.

Mansard Çelik Çatı: Beşik yada kırma çatılara ek farklı açılarda ekler yapılarak çatı altındaki köşe alanları daha kullanışlı hale getiren çatı tipine mansard çelik çatı denilmektedir.

Kafes Çelik Çatı: Stadyum gibi çok büyük alan yada yapıların üzerini örten 3 boyutlu çatılara denir.

Kırma Çelik Çatı: üstünü kapladığı yapının her yüzüne doğru inen yüzeyleri bulunan ve yapıyı çepeçevre dolaşan olukları yatay ve aynı düzlemde olan çatıya kırma çatı denilmektedir. Ayrıca yüzeyli çelik çatı diye de anılmaktadır.

Sundurma Çelik Çatı: Genellikle bina girişleri veya bitki, eşya gibi bir takım alanları korumak amaçtı 3 tarafı açık olan çatı şeklidir.

Kule Çelik Çatı: Genellikle küçük boyutlu kare, dikdörtken veya yuvarlak biçimdeki yapılara uygulanan dik açılı çatı şeklidir.

Fenerli Çelik Çatı: Genellikle beşik çatı ve sundurma çatıların birleşmesiyle ve çatı altında kalan kızmın aydınlık olması için yapısında sıra cam pencereler bulunduran çatı şekline fenerli çelik çatı denir.

Kenet Çelik Çatı: Kenet çelik çatı; boyalı galvaniz sac, alüminyum, alüzing, bakır ve titanyum çinko gibi kaplama malzemelerinin her 60 santimetrede bir klipslerle çatıya montajına denir. Kaplama malzemeleri kenet makinesi ile istenilen açı ve ebatta kesilebilir.

Set Çelik Çatı: yan yana dizilmiş beşik çatılar veya fenerli çatılardan oluşan, güneş enerjisinden en fazla yararlanmaya olanak sağlayan çatı şeklidir.

Kombine Çelik Çatı: kademeli olarak uygulanmış sundurma çatıların fenerli çatılarla birleştirilmiş halidir ve yüksek bir çatı istenmediğinde ve güneşten en çok faydalanmak istenildiğinde kullanılan çatı şeklidir.

Tonoz Çelik Çatı: çok eski zamanlardan beri uygulanan yarı silindir şeklindeki çatı şekline tonoz çelik çatı denir.

Polikarbon Çatı: Şeffaf olan polikarbonla örtülen çatılara polikarbon çatı denmektedir.

 

Neden Çelik Çatı?

 

Neden çelik çatı sorusunun cevabını merak ediyorsanız, sizin için bir kaç ipucu:

 

Sağlamlık, kalite, uzun ömür, bilinenin aksine normal çatılardan hafif olması, üzerinde değişiklik yada çalışma yapma kolaylığı, kullanılan malzemelerden işçiliğe yada tüm aşamaların fabrikasyon ve endüstriyel olması, güvenli olması, zevke yada ihtiyaca bağlı her şekilde imal ve montaj edilebilir, şık görünüm verir ve büyük yapıları normal çatı sistemleri kapatamaz o sebeple büyük fabrika, bina yada yapılarda çelik konstrüksiyon çatılar kullanılır.

 

Çelik Çatı Yapımı, Nasıl Yapılır? Yapım Aşamaları

 

Çelik çatı yapımı aşamalarını kısaca özetleyecek olursak; Keşif, projelendirme, tasarım ve onay sonrası projede kullanılacak çeliğin üretimi ve daha sonrasında montaj, izolasyon, boya ve kaplaması yapılarak çelik çatı projesi sonuçlanır. Bu işlemler sırasında harika mühendislik tekniklerinden yararlanılır, en iyi çelik çatıyı yapabilmek için özverili bir çalışma yürütülür. Ayrıca tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını ve iş güvenliği kurallarınca hareket edildiği bir gerçektir.

 

 

En İyi Çelik Çatı Firması

 

En iyi çelik çatı firması yada fabrikasını bulmak için tüm çelik çatı ihtiyacı olan kişi yada kurumlar derin bir arayış içerisinde. Sağlam, Kaliteli, Modern, uzun ömürlü ve ekonomik fiyatlarla bir çelik çatı yaptırmak istiyorsanız Walther Plus  Çelik Yapı olarak biz size en iyi çatıyı üretmek için talibiz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızla projelerimizi zamanında iş bitirme ilkesiyle sürdürmekteyiz.

 

 

Çelik Çatı Fiyatları

 

Walther Plus Yapı firması olarak biz; Çatınızın yapımında kullandığımız çeliğin üretimini kendi fabrikamızda üretmekteyiz, buda çatı fiyatlarımıza uygunluk katmaktadır. Çelik Çatı fiyatlarımız optimum seviyededir. Çatı yapımında fiyatımızın ekonomikliğinin yanında, kalite ve sağlamlıktan asla ödün vermeyiz. Çelik çatı fiyatlarımız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

 

Çelik Çatı Hesabı

 

Çelik çatı hesaplamaları gerek fiyat gerek kullanılacak malzemeler her şart ve koşul göz önünde bulundurularak hesaplanır.

 

 

Çelik Çatı Projesi

 

Çelik çatı projelendirme işlemi tarafımızca; bilgisayar ortamında mühendislerimiz ve profesyonel ekibimizin tecrübeleri, kalite politikamız göz önünde bulundurularak hazırlanır.

 

 

Çelik Çatı Yapımında Kullanılan Malzemeler

 

Çelik çatı yapımında kendi fabrikamızda üretilen 1. sınıf ve dünya standartlarına uygun  çelik çatı malzemelerinden oluşmaktadır.

 

 

Çelik Çatı İmalatçıları

 

Türkiye başta olmak üzere Dünya’ya çelik çatı üretip, montajını yapan firmamız Walther Plus Yapı başarılarına her gün bir yenisini eklemektedir. Daima dinamik ve teknolojiyi takip eden yapımızla en sağlam, kaliyeli ve en iyi çelik çatıları üretmenin mutluluğunu taşımaktadır.